Pytania, które warto sobie zadać

02:38

W piątek napisałam na fb, że szykuję post o tym, co jest w proszeniu najważniejsze. Plan był taki, że weekend opublikuję ten tekst i będziemy mogli sobie o nim dziś porozmawiać. Plan planem, a życie życiem - moja córka rozchorowała się i po raz kolejny okazało się, że w planie najważniejsze jest to, żeby był elastyczny.


Miałam dwa wyjścia - albo czekać aż moja córka wyzdrowieje albo z tego, że plan się posypał wyciągnąć coś dobrego. I przypomniałam sobie o czym mówię każdej osobie, która pyta mnie o skuteczne proszenie: NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ.

Jeśli bardzo czegoś chcesz, to już na samym starcie powiedz sam sobie (ja tak sobie mówię): "Okej, umowa jest taka. Marzę o tym i bardzo tego chcę. Wiem, że może nie być łatwo. Ale wiem, że to ma sens! I zrobię to choćby nie wiem co!" 

Jeśli na początku nic ci nie wychodzi, pod żadnym pozorem nie rezygnuj. Najważniejsze jest to, żebyś z całej siły wierzył w to, że się uda. Żebyś w drodze do spełnienia swojego celu nie brał nawet pod uwagi opcji, że może być inaczej. Może wysypać się wszystko po kolei, ale to w zasadzie nie ma znaczenia, bo ty chcesz to zrobić, marzysz o tym i w końcu to zrobisz.

Wszystko może się opóźnić... I co z tego? Najwyżej poczekam trochę dłużej.
Ludzie mogą powiedzieć "nie"... Nie szkodzi. Znajdę takich, którzy zgodzą się z radością.
Może wyjść inaczej niż myślałam... Świetnie! Inaczej czasem znaczy lepiej.

Jednego nie wolno ci zrobić. ZWĄTPIĆ, czy dasz radę. Bo dasz! Wiesz dlaczego? Bo o tym marzysz!


Kiedy następuje taki moment, że coś sobie zaplanowałeś, a to coś nie wyszło, zadaj sobie kilka pytań, które pomogą ci ruszyć z miejsca:
- co jeszcze mogę zrobić?
- jak mogę to zrobić inaczej?
- kto się na tym zna lepiej ode mnie i może mi doradzić?
- kogo mogę prosić o pomoc w zrobieniu tego?
- czy mogę to podzielić na jakiejś etapy?

Zapisz WSZYSTKO, co przychodzi ci do głowy, miej to pod ręką i realizuj punkt po punkcie. Jestem osobą, która uwielbia notować. Mam milion rzeczy na głowie i hashimoto na dokładkę, więc bez notesu marny byłby mój los. Zapisuję dosłownie każdy pomysł i każdą myśl, która wydaje mi się być odpowiedzią na pytanie "JAK TO OSIĄGNĄĆ?".

WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. NIEMOŻLIWE ZABIERA PO PROSTU WIĘCEJ CZASU.

Uwierz w siebie i w to, o co prosisz. Nikt inny tego za ciebie nie zrobi.

I pamiętaj, będzie Ci dane!
Uściski,
Iza

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Świetny pomysł na bloga. Dobrze się czyta. W zalewie blogów nie jest łatwo znaleźć coś interesującego. Na pewno tu jeszcze zajrzę.

    OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook